Dzisiaj: Środa 08 lutego 2023

Ostatni dzień spisu źródeł ciepła

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 9 =
Link
6 + 9 =
ceeb-1625564217-1627902412.jpg-1655877565
Przypominamy, że tylko do jutra (30.06) trwa rządowy spis źródeł ciepła w domach, mieszkaniach oraz obiektach usługowych. Właściciele lub zarządcy budynków stosowną deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) muszą złożyć do końca miesiąca.
Każdy obywatel, który jest właścicielem budynku musi złożyć do 30 czerwca stosowną deklarację na temat wykorzystywanego w domu źródła  do ogrzewania budynku. W przypadku mieszkańców bloków obowiązek ten spoczywa na zarządcy bloku, jedynie w przypadku posiadania indywidualnego źródła ciepła obowiązek takiego zgłoszenia również spoczywa na właścicielu mieszkania.
Deklaracje można złożyć w dwóch formach - elektronicznej i papierowej. W pierwszym przypadku wniosek należy złożyć za pośrednictwem strony zone.gunb.gov.pl oraz posiadać profil zaufany bądź elektroniczny dowód osobisty.
W przypadku formy papierowej, wniosek należy złożyć do Urzędu Miasta przy ul. Szkolnej 28 lub Pasażu Karola Rudowskiego (deklaracje do pobrania w załączniku lub na miejscu w magistracie). Następnie urzędnik uwierzytelni wniosek i wprowadzi odpowiednią informację do CEEB.
 
Deklaracje muszą złożyć właściciele domów jednorodzinnych, zarządcy budynków wielolokalowych (np. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) oraz właściciele czy zarządcy lokali usługowych, handlowych.
 
UWAGA!
Dla budynków, które już istnieją a ich źródła ciepła pracowały przed 1 lipca 2021 r., właściciele lub zarządcy mają czas do 1 lipca 2022 roku na złożenie deklaracji. Dla nowo powstałych budynków termin ten wynosi 14 dni od dnia uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliwa.

Załączniki artykułu

← powrót