Dzisiaj: Piątek 09 grudnia 2022

DSC_6579 (1)
Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 26 odwiedziły dziś (9.12) Urząd Miasta. Podczas wycieczki przedszkolaki zwiedziły najważniejsze miejsca w magistracie.
DSC03209 (1)
Coraz bliżej przyjazdu nowo wyprodukowanych autobusów hybrydowych do naszego miasta. To pierwsze "eko" emzetki, jakie zasilą tabor miejskiej komunikacji.
DSC_6296 (1)
Jasełka, wspólne kolędowanie i życzenia oraz wizyta świętego Mikołaja - tak wyglądało czwartkowe (8.12) spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Koło Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

DSC_6225 (1)
Od dzisiaj (8.12) mieszkańcy Piotrkowa mogą płacić za węgiel po preferencyjnej cenie 1850 zł brutto za tonę. Miasto sprowadziło ponad 1000 ton surowca z polskiej kopalni Mysłowice - Wesoła. Dystrybucja węgla z placu miejskiej ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej startuje w poniedziałek.
DSC_4264
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w ulicach Życzliwej i Witosa. Jednym z etapów było wykonanie asfaltowej nawierzchni na tej drugiej.
choinka
​Niestety nie mamy dobrej wiadomości dla wszystkich, którzy chcieli dziś na żywo wziąć udział w wydarzeniu rozświetlenia miejskiej choinki.
DSC_0142
W piątek (2.12) w kościele św. Jacka i św. Doroty odprawiono jubileuszową mszę świętą upamiętniającą 100-lecie powstania parafii. Uroczystościom przewodniczył Metropolita Łódzki ks. arcybiskup Grzegorz Ryś.

DSC_6132 (1)
W niedzielę (4.12) w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 odbyła się wystawa gołębi pocztowych przygotowana przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Zarząd Okręgu Piotrków Trybunalski. Przybyli mieli okazję podziwiać najładniejsze okazy z całego okręgu.

arka1
Koncert Arki Noego uświetni tegoroczne "Przedświąteczne spotkanie mieszkańcóww Rynku Trybunalskim". Miejska wigilia, tradycyjnie, odbędzie się w ostatnią niedzielę przez świętami Bożego Narodzenia.
DSC_5385
6 kilometrów mieli do pokonania uczestnicy mikołajkowego rajdu nordic walking, który Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w minioną sobotę (03.12). Było to swoiste rekreacyjne wyjście w towarzystwie śnieżnej aury.