Dzisiaj: Środa 08 lutego 2023

Instalacja sterowanej przyciskami sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy Al. Armii Krajowej 35

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 1 =
Link
5 + 1 =
Instalacja sterowanej przyciskami sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy Al. Armii Krajowej 35
 
Zakres tematyczny:  Poprawa bezpieczeństwa
Opis projektu: Projekt polega na zainstalowaniu sterowanej przyciskami sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych, pokonując dwie trójstrumieniowe jezdnie. Podjęte działania to ustawienie sygnalizatorów dla pojazdów co zapewni mieszkańcom, a szczególnie dzieciom i młodzieży uczęszczającym do pobliskich szkół bezpieczne przejście na drugą stronę ulicy.
Lokalizacja: Przejście dla pieszych przy Al. Armii Krajowej 35, znajdujące sie na przedłużeniu Pasażu łączącego wyżej wymienioną ulicę z ulicą Poprzeczną, przy której znajduje się bazar i giełda samochodowa. Mieszkańcy pokonują to przejście wielokrotnie w ciągu dnia, ponieważ po drugiej stronie ulicy znajduje się Pawilon Handlowy PSS „Społem” oraz Bank PEKAO S.A.
Uzasadnienie:  Celem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszych pokonujących w/w przejście. Al. Armii Krajowej jest arterią komunikacyjną o bardzo dużym natężeniu ruchu. Przejście na drugą stronę ulicy dla pieszych stanowi duży problem a mieszkańcy pokonują je kilkakrotnie w ciągu dnia. Przejście to jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ doszło na nim kilkakrotnie do potrącenia pieszych ze skutkiem śmiertelnym. Zainstalowanie sygnalizacji wymusiłoby jednoczesne zatrzymanie ruchu samochodów i zapewniło pieszym bezpieczna pokonanie ulicy.
Beneficjenci:  Mieszkańcy Osiedla, a w szczególności dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 13 i młodzież z ZSP nr 2 oraz wszyscy inni uczestnicy ruchu drogowego.
Szacunkowy koszt projektu:  około 150 tys. zł.   Wiem że zgodnie z zasadami pilotażowego projektu „Budżet Obywatelski 2015 w Piotrkowie Trybunalskim” koszt projektu nie może przekraczać kwoty brutto 300.000 zł.

 
← powrót